Wesoła na pierwszym miejscu warszawskiego eko-rankingu!

07/08/2017 12:07
Zieleń, Wesoła pierwszym miejscu warszawskiego rankingu! - zdjęcie, fotografia

Portal morizon.pl przedstawił eko-rakging warszawskich dzielnic. Bliskość przyrody i zdrowy styl życia są od jakiegoś czasu bardzo ważnym kryterium w wyborze miejsca zamieszkania. Właśnie dlatego specjaliści od nieruchomości przyjrzeli się uważnie dzielnicom Warszawy pod kątem eko-warunków. Choć przy wiecznie zakorkowanych stołecznych ulicach i braku planowanej centralnie rozbudowy, trudno żyć w pełni ekologicznie, sprawdzono jednak, gdzie mamy na to największe szanse.

 

Biorąc pod lupę poszczególne dzielnice, wzięto pod uwagę przede wszystkim takie czynniki jak czystośc powietrza, natężenie ruchu ulicznego oraz udział terenów zielonych. Znaczenie miała także długość ścieżek rowerowych i dostęp do sklepów z żywnością ekologiczną.

Pierwsze miejsce w eko-rankingu dzielnic Warszawy przypadło Wesołej. Dzielnicę leżącą na paśmie wydm powstałych w wyniku cofającego się lodowca w znacznej części porastają sosnowe lasy, tworząc wyjątkowy mikroklimat tej części Warszawy. Dużo zieleni i wyjątkowe uroki naturalnego otoczenia to cechy podkreślane przez wszystkich, którzy mieli okazję przejeżdżać lub mieszkać w Wesołej. Jest to niewątpliwie miejsce, w którym warto rozważyć zakup nieruchomości, jeśli bierzemy pod uwagę jakość wdychanego powietrza.

Nieco gorzej jest jednak z transportem – mieszkańcy Wesołej narzekają na komunikację z centrum Warszawy i zwiększające się systematycznie od kilku lat korki, które mogą w przyszłości powiększyć ilość szkodliwych substancji w powietrzu.

Utrudniony jest również dostęp do sklepów z żywnością ekologiczną, alternatywą w tym przypadku może być jednak inicjatywa"Ekologiczny targ" – internetowe delikatesy z żywnością dostarczaną prosto do domu w okolicach Marysina, Wesołej i Rembertowa.


 

 

 

 

źródło:morizon.pl

foto:googlemaps

Reklama

Wesoła na pierwszym miejscu warszawskiego eko-rankingu! komentarze opinie

  • gość 2017-08-07 13:32:14

    Super. Dziękujemy z docenienie naszej inicjatywy www.ekolgicznytarg.pl

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Dodaj swoje drobne

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie - Zapraszamy!

Zobacz
Reklama