Dzień Dziecka w Warszawie

Imprezy, Dzień Dziecka Warszawie - zdjęcie, fotografia
iwesola.pl 28/05/2015 13:34

W sobotę i niedzielę - 30 i 31 maja 2015 Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają na wydarzenia w ramach projektu „Warszawa Dzieciom” z okazji Dnia Dziecka. Do Parku Agrykola i Łazienek Królewskich. Organizatorzy przygotowali bogaty program: kulturalny, naukowo - edukacyjny, artystyczny oraz sportowy, w ramach którego uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, grach i aktywnościach sportowych.PROGRAM I ATRAKCJE:V Festiwal Edukacji Kulturalnej 30 maja 2015 - sobota

Na V. Festiwalu Edukacji Kulturalnej, który w tym roku odbędzie się w Łazienkach Królewskich – od 12.00 do 18.0 – artyści i animatorzy kultury zaprezentują efekty swych rocznych działań. Przedstawią m.in. prace grup amatorskich pracujących przy domach kultury, bibliotekach i szkołach. Spacerowiczów, odwiedzających dawną posiadłość króla Stanisława Augusta, będą zapraszać do aktywnego udziału w ich twórczych działaniach. Niewątpliwa atrakcja to przygotowana specjalnie na Festiwal gra ogrodowa, dzięki której całą rodziną możemy poznać tajemnice historycznych ogrodów w Łazienkach. Zapisy [email protected]

Festiwalowe Centrum skupi się w przestrzeni, w okolicach Pałacu na Wyspie, gdzie powstanie strefa literacko-plastyczna. Tu pod opieką nastoletnich artystów – uczniów szkół plastycznych - będzie można namalować obraz, a także samodzielnie opracować komiks, przez chwilę zostać dyrygentem lub zwyczajnie poczytać komuś bajkę.

Z piosenką literacką młodzi artyści wystąpią w strefie leżakowej na Scenie Kameralnej, zaś przed Pałacem Myślewickim zaśpiewają chóry. Nowością będzie to, że usłyszymy tam chóry wielopokoleniowe, od przedszkolaków po seniorów. Wzbudzając być może zazdrość współuczestników, ulubiony wiersz będzie mógł wygłosić każdy w Literackim Hyde Parku na Rondzie Zazdrości. Tu także wystąpią ze swoimi wierszami zwycięzcy konkursów literackich. Natomiast Stara Kordegarda stanie się miejscem prezentacji zrealizowanych w tym roku projektów multimedialnych. Na scenie Amfiteatru zagoszczą podczas Festiwalu najciekawsze widowiska muzyczne i koncerty, zrealizowane w tym sezonie w domach kultury i szkołach. W Amfiteatrze odbędą się spektakle muzyczne przygotowane przez dzieci i młodzież ze stołecznych domów kultury.

Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej organizowany jest od 2011 roku w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej oraz dzielnicowych koordynatorów edukacji kulturalnej. Zadaniem Festiwalu jest z jednej strony prezentacja działań ruchu amatorskiego prowadzonych w różnych dziedzinach sztuki, w domach kultury, placówkach, bibliotekach, szkołach i organizacjach pozarządowych we wszystkich dzielnicach Warszawy a z drugiej zaproszenie mieszkańców do aktywności kulturalnej poprzez udział w grze ogrodowej i warsztatach artystycznych. Szczegółowy program można znaleźć na portalu www.wpek.pl.

V Festiwal Edukacji Kulturalnej
30 maja w Łazienkach Królewskich, godz 12.00- 18.00
Zapraszamy do udziału:

Gra ogrodowa, początek w Starej Kordegardzie. Zapisy: [email protected]
Strefa literacko-plastyczna. Pierwsze lekcje malarstwa, tworzenia komiksów oraz rodzinnego czytania bajek.

Literacki Hyde Park przy Rondzie Zazdrości - recytacje wierszy.

Prezentujemy:


Stara Kordegarda projekty multimedialne.

Scena Kameralna przy  Strefie  leżakowej, koncerty  młodych wokalistów przed Pałacem Myślewickim koncerty chórów Amfiteatr prezentacje widowisk muzycznych i koncertów
Prezentujemy działania przygotowane w 2015 roku w instytucjach, placówkach, szkołach, domach kultury, bibliotekach, organizacjach pozarządowych oraz innych miejscach edukacji kulturalnej.


II Warszawski Dzień Energii – 31 maja 2015 - niedziela

W godz. 11.00 - 18.00 na terenie parku Agrykola w Warszawie odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Jest to wydarzenie włączające stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Tegoroczna impreza plenerowa ma charakter naukowo – edukacyjny i będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.

W programie przygotowano liczne atrakcje: gry i konkursy ekologiczne; ciekawe eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół w ramach warsztatów realizujących program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”; prezentacja samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zapobieganie zmianom klimatycznym i ich skutkom; wycieczki do obiektów energetycznych: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii zorganizowaliśmy:1.     Wyjazd roboczy do elektrowni Bełchatów i do elektrowni wiatrowej Kamieńsk


2.     Seminaria:

- “Ekologiczny transport miejski” - http://ursynow.tv/inteligentne-miasta/

- „Kupno i sprzedaż energii elektrycznej w Mieście Stołecznym Warszawa” - http://ursynow.tv/energia-dla-samorzadu/

Partnerzy: PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa S.A., PGE, BASF, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
Patroni medialni: TVP Warszawa i Polskie Radio RDC,  Ursynow.tv, Radio Warszawa, CIRE.PL, Przegląd stołeczny, Warszawski Serwis Prasowy, Dzieckowwarszawie.pl, Gramwzielone.pl
Więcej informacji: http://infrastruktura.um.warszawa.pl http://ursynow.tv/category/wde/
Facebook: Warszawski Dzień EnergiiPIKNIK DLA NAJMŁODSZYCH:

 

 • Myszkomania Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”   

  Fundacja na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych (zdrowotnych, edukacyjnych, materialnych). Z okazji Dnia Dziecka przygotowała różne zabawy do których zaprosi Myszka Norka. Myszkomania to wspólna nauka tańca, Arena Marzeń,   animacje, warsztaty i konkursy, a to wszystko z Myszką Norką, która będzie przewodniczką dzieci na Agrykoli. To ona nauczy zabaw z chustą Klanzy, pokaże jak robić origami, bajeczne motyle i biżuterię, a także porwie do dynamicznej zumby. Ponadto Fundacja zaprasza do szkółki piłkarskiej oraz do Łazienek Królewskich (przy Podchorążówce), gdzie będzie można obejrzeć wystawę rzeźb, posłuchać bajek i opowiadań Fundacji, spróbować swoich sił w warsztatach z tancerzami Mazowsza, a także zaprojektować stroje do kolekcji Dziecięco-Myszkowej z gazet i kolorowej bibuły.

 

 • Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

  Muzeum Bajek Baśni i Opowieści to instytucja prywatna, będąca efektem pasji i zaangażowania. Muzeum stale gromadzi kolekcje i prowadzi badania nad tradycją ustną różnych części świata. W Muzeum organizowane są wystawy i pokazy oraz prowadzona jest działalność naukowo – badawcza.
  Celem Muzeum jest nie tylko pielęgnowanie i prezentowanie tradycji ustnej, ale również działania edukacyjne – wspomagające rozwój wyobraźni, kreatywności, przełamujące bariery psychiczne i psychologiczne, kształcące umiejętność posługiwania się słowem, występów publicznych i sztuki oracji. Muzeum wciąż wzbogaca ofertę edukacyjną o nowe rodzaje warsztatów dla szkół i przedszkoli. W Muzeum gościmy również solenizantów i jubilatów w trakcie Bajkowych Urodzin.

  Muzeum zaprosi nas na bajkowe warsztaty pracy z papierem. Program warsztatów obejmuje  techniki tworzenia książeczek pop-up. Kreowane będą niezwykłe ilustracje przestrzenne oraz laleczki. Metoda tworzenia Papierem to autorski sposób wizualizacji opowieści przy użyciu metody pracy z papierem pop-up, podstaw animacji oraz iluzji optycznych. Dzięki wyciętym wcześniej przy pomocy plotera elementom papierowym, uczestnicy tworzą samodzielne, w  pełni dynamiczne wizualizacje usłyszanych opowiadań, pobudzają wyobraźnię i uruchamiają zmysł kreacji.  Warsztat bajkowych prac z papierem MuBaBaO jest wyjątkową koncepcją połączenia zajęć kreacji manualnej i mentalnej z kreacją motoryczną i pobudzeniem sensorycznym.

 

 • Stoisko TwójRobot.pl

  Czy samodzielne zbudowanie i zaprogramowanie robota jest możliwe? Okazuje się, że tak i że nie musi być to bardzo trudne. Z pomocą dzieciom przyjdą pasjonaci nowoczesnych technologii, którzy łączą robotykę z najnowszą technologia 3D. Wśród atrakcji stoiska m. in.: Robo - Piłkarz z boiskiem do rozegrania robomeczu, robot pokonujący labirynt, sterowany tabletem, kącik konstruktorski dla najmłodszych, robociki hexbug oraz wyjątkowa niespodzianka.

 

 • Fundacja PRO KARTON

  Fundacja ProKarton powstała w 2011 r., została założona przez producentów materiału opakowaniowego do mleka i soków, w odpowiedzi na społeczną potrzebę w zakresie edukacji ekologicznej. Promujemy kartony do płynnej żywności, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to opakowanie nowoczesne, które zapewnia gwarancję najlepszej ochrony zapakowanej w nie płynnej żywności oraz, z uwagi na swoje atrybuty ekologiczne, minimalizuje wpływ na środowisko naturalne.

  Fundacja zaplanowała dla najmłodszych wyjątkowe zabawy sportowe oraz warsztaty czerpania papieru.

 

 • Fundacja ZWALCZ NUDĘ

  Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza do II edycji projektu Aktywna Rodzina. Projekt skierowany jest do rodzin z dziećmi, będzie trwał od końca maja do października 2015 r. Zapraszamy rodziny do nieodpłatnej zabawy, podczas której razem z super bohaterem - Kapitanem Warszawa - rodziny będą przeżywały przygody, nabywały nową wiedzę, rozwiązywały zagadki, poznawały dzielnicę, a przede wszystkim spędzały czas wspólnie i dobrze się bawiły!

  Celem projektu jest m.in. umacnianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób, zdobywanie nowej wiedzy, kontakt z kulturą, ekologią. Zależy nam na przygotowaniu atrakcyjnej oferty wakacyjnej dla osób, które spędzają czas w mieście. Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi, które na czas gry stają się drużyną. Głównym celem jest zapoznanie drużyn z charakterystycznymi, jak i mniej znanymi, ale ważnymi historycznie i kulturowo, miejscami na terenie dzielnicy oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadań.

 

 • Fundacja ALTER EKO

  Misją fundacji jest rozwijanie, kształtowanie i promowanie postaw ekologicznych. Fundacja specjalizuje się w szeroko pojętej edukacji ekologicznej prowadząc programy zwiększające świadomość ekologiczną społeczeństwa i liczne warsztaty kształtujące proekologiczne postawy konsumenckie. Z zapałem wprowadza rozwiązania zwiększające autonomię i niezależność społeczności lokalnych oraz upowszechniamy „zieloną” przedsiębiorczość.

  Fundacja przygotowała na 31 maja wyjątkowe stoisko warsztatów art. recyklingowych. Nie zabraknie również gier i zabaw artystycznych.

 

 • MAŁY INŻYNIER – EKO ROBOT

  Mały Inżynier odznacza się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci Mały Inżynier to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

  W programie atrakcji stoiska m.in. show chemiczne i pokazy robotów

 

 • Podczas Pikniku dla Najmłodszych na Agrykoli będzie można również odwiedzić: Kucyki – z możliwością przejażdżki, strefę energetycznych sportów, nauczyć się tańczyć Zumbę oraz odwiedzić stoisko Krajowej Unii Producentów Soków – z możliwością smakowitej degustacji, oraz zasięgnięcia porady dietetyka

 

źródło UM

 

Reklama

Dzień Dziecka w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iwesola.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MPG Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"