Dni Transportu Publicznego

19/09/2014 07:24
WRZ 20
godz: 10:00

20 i 21 września 2014 (sobota i niedziela) odbędą się Dni Transportu Publicznego. Główna impreza odbędzie się w sobotę w zajezdni Ostrobramska, ale będzie też można zwiedzić wpisaną do Krajowego Rejestru Zabytków zajezdnię tramwajową Praga przy ul. Kawęczyńskiej (20 września) oraz Stację Techniczno-Postojową Kabaty (21 września). Między placem Narutowicza a zajezdnią Praga będą kursować zabytkowe tramwaje (linia D). Wstęp wolny. A już w poniedziałek, 22 września, obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Tego dnia możemy jeździć bez biletu!

Dni Transportu Publicznego organizowane są już po raz 13. W tym roku odbędą się w najbliższy weekend, 20 i 21 września.

Harmonogram:

20 września (sobota)

Zajezdnia Ostrobramska - 10:00-16:00
10:00 - Rozpoczęcie zwiedzania
10:30 - Gra miejska "Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej"
11:00 - Oficjalne otwarcie DTP
11:30 - Przekazanie KMKM Warszawa zabytkowego Ikarusa 260
14:00 - Występ kabaretu K2
14:30 - Wręczenie nagród uczestnikom gry miejskiej
16:00 - Zakończenie

Na stoisku Metra Warszawskiego będą dostępne wejściówki uprawniające do zwiedzania terenu Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty w dniu 21 września 2014 (niedziela).

W zajezdni będzie możliwy przejazd zabytkowymi autobusami. Odbędzie się wystawa miniatur dawnych tramwajów oraz modeli autobusów.

Organizatorzy zapewniają także pokazy karate, udostępniają ściankę wspinaczkową. Na terenie zajezdni dostępne będą stoiska gastronomiczne.

Będzie można korzystać bezpłatnie z przejazdów specjalnymi liniami dowozowymi obsługiwanymi zabytkowymi i współczesnymi autobusami:
- z zajezdni "Ostrobramska" do zajezdni "Praga" (linia A)
- ze stacji Metro Politechnika do zajezdni "Ostrobramska" (inia B)

Zajezdnia Tramwajowa Praga - 10:00-16:00

Będzie można zwiedzać zabytkową zajezdnię, a zabytkowe tramwaje będą kursować między placem Narutowicza a zajezdnią Praga (linia D).

21 września (niedziela) - zwiedzanie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty.

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu przejazdy autobusem, metrem, tramwajem, SKM oraz pociągami Kolei Mazowieckiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” będą darmowe. Dodatkowo osoby zmotoryzowane dojeżdżające do stolicy mogą zostawić auto na parkingu P+R bez konieczności uiszczania opłaty za parkowanie.

Źródło: ZTM

Dni Transportu Publicznego komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iwesola.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MPG Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"